X
تبلیغات
زولا

چند روزی بود که لثه ام آفت زد و متورم و دردناک شد و به تبعش فکم و حتی سرم و گوشم هم درد اومد.

رفتم دکتر گفت باید دندون عقلت رو بکشی. فکر کنم بی ربط با دندون عقل نبود.

دیروز عصر رفتم پیش دو تا دکتر.

یکیش گفت دهانشویه استفاده کن التهابش که از بین رفت بیا برای کشیدن. و جالبه که واسه یه کشیدن ساده 170  هزار تومن ناقابل دستمزد میگرفت.

رفتیم جایی دیگه گفت لثه ات خودش خوب میشه ولی دندونت بد دراومده بکشیش بهتره. سریع آمپول بی حسی زد و در کمتر از 20  دقیقه دندون رو تحویل داد!! دستمزدشم شد 40 هزار تومن!


برام جالبه این تفاوت قیمتها. کلا پزشکان و نرخهاشون و رفتارهاشون جالبن و تأمل برانگیز.

هر کی هر چقدر میلش میکشه میگیره. بعضیهاشون عجیب بی وجدانن و پول چشم و گوششون رو بسته.

یکی دو روز پیش وقتی دورهمی میدیدیم که آقای دکتر جمالیان رو آورده بود خیلی فکر کردم به نگرش پزشکان.

یکی مثل دکتر جمالیان برای رضای خدا و کمک به همنوع بچه های خانواده های کم بضاعت رو مجانی عمل قلب میکنه و زندگی می بخشه بهشون و یکی،هم مثل یه دکتر فوق تخصص قلب نوزادان در شیراز اونطوری میشه!!

وقتی دختر دومم رو باردار بودم ، بخاطر از دست دادن دختر اولم ، دکتر یه اکوی قلب جنین در هفته ۱۸ برام نوشته بود و منو به این دکتر فوق تخصص قلب نوزادان در شیراز معرفی کرده بود.

وقتی نوبت من شد که برم داخل ، نفر قبلی هنوز داخل اتاق بودن و داشتن درباره مشکلشون با دکتر حرف میزدن و من می شنیدم.

یه مرد و زنی بچه ای چهل روزه داشتن که مشکل قلبی داشت و باید حتما عمل میشد و فکر کنم دکتر بهشون گفته بود هزینه عمل ۱۲ میلیون میشه شایدم ۱۵ میلیون. سال ۹۱ بود . الآن دقیق یادم نیست. بعد سر و وضع مرد نشون میداد وضع مالیشون مساعد نیست. به دکتر میگفت من کارگرم این همه پول ندارم نمیشه کمتر بگیری اونم گفت نه. هر وقت پولو پرداخت کردی عملش میکنم.

تو چشمهای زنه پر اشک بود. چهره مرده پر از استیصال. حالم یه جوری شد. خیلی خیلی ناراحت شدم. با خودم میگفتم حالا اگه این دکتر کمتر میگرفت چی میشد؟! آسمون به زمین میومد؟!

همسری گفت ملکش بجای معالی آباد یا قصر دشت باید بره جایی پایین تر!!!

یعنی یه جور رقابت و چشم و همچشمی دنیوی. که فلان مطب یا فلان ملکو در بهترین جا بخره و یا ماشینشو  های کلاس  کنه که مبادا از بقیه کم بیاره! 

حالا خوبه پیرمرد بود و یه پاش هم لب گور و اونوقت اصلا فکر آخرتشونو هم نمیکنن این جور افراد.


دیروز سر دستمزدهای دندون پزشکان و کلا گروه پزشکان با هر تخصصی ، داشتیم این بحثها رو میکردیم و من همش برام سواله که میشه پزشکی این رویه رو پیش بگیره که هرکس رو درمان کرد اگر خودش زبونن گفت ندارم ، ازش پول نگیره و به حرفش اعتماد کنه و ازش پول نگیره. چی میشه؟ اونوقت پزشک میتونه زندگیشو بچرخونه؟

اگر حرف و کلام افراد رو قبول نکنن و بخوان با جستجو و تحقیق بفهمن چه کسی واقعا نداره و نمیتونه بده ، اینطوری ممکنه افرادی نقش ندارها رو بازی کنن و زمینه دروغ گفتن مردم بیشتر میشه ولی اگر هرکسی گفت پول ندارم و اون پزشک خیلی راحت حرفشو پذیرفت ولو که دروغ گفته باشه و ازش پول نگیره ، به نظرم بشه زندگی کرد و خوشبخت هم بود و اتفاقا آخرتشونو هم زیبا کرد.

همسری اینو با مثال بهم گفت که دکتری به نام دکتر شیخ ( شیخی ) در خراسان هست که تلویزیون هم باهاش مصاحبه کرد. که مردم اونو می پرستیدن. بس که این فرد مهربان بود و بخشنده و مردم رو درمان میکرد و میگفت هرکس هرچی داشت بده. اگر هم ندارن هیچی نده.

و جالبه میگفتن افرادی در نوشابه بعنوان سکه بهش میدادن یعنی گول زدن دکتر.

ولی این دکتر انسان و متعالی در نوشابه ها رو جمع میکرد و ضدعفونی میکرد و میذاشت اطراف مطب که اگه کسی خواست بده حدااقل مریض نشه. یعنی در این حد این انسان متعالی بود و البته میگفت زندگی خوبی هم داره.
★ ★ ★ درد دندان امانم رو برید. داغون داغونم. اگر دردها رو رتبه بندی کنیم از یک تا ده.

به نظر من درد زایمان شماره  ده هست و درد دندان احتمالا هفت یا هشت.

چون دندان به مغز نزدیکه و نورونها خیلی سریع درد رو انتقال میدن.


★ ★ ★ چند روز دیگه نورا کوچولو ( دختر برادرم )  به دنیا میاد. ان شالله در سلامتی کامل مادرش و خودش بدنیا بیاد و دنیا رو برای پدر و مادر و داداشش و بقیه اطرافیانش زیباتر کنه.


★ ★ ★ همسری میگه خونه رو جابجا کنیم ولی من موافق نیستم. نه حوصله اسباب کشی دارم و نه پولشو.

همسری رفت چند خونه دید ، قیمتها فضایی بودن و توان ما کم. فعلا که دیگه از جابجایی حرف نمیزنه تا ببینیم آینده چی پیش میاد.
تاریخ : دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 | 10:10 | نویسنده : marzi | نظرات (5)


  • paper | خرید رپورتاژ آگهی دائمی | بازی آنلاین
  • ماه دامین | خرید رپورتاژ دائمی